Efinance

Wszystko o finansach, kredytach i leasingu

kredyt czy pożyczka dla firm
Finansowanie Kredyt

Kredyt czy pożyczka na rozwój firmy

Prowadzenie dużej firmy, przedsiębiorstwa czy jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga ciągłego inwestowania i wydawania funduszy na rozwój. W wielu przypadkach będziemy musieli skorzystać z obcych funduszy. Oczywiście możemy inwestować jedynie własną gotówkę, ale w zależności od posiadanych środków, rozwój naszej firmy może być powolny. Możemy pożyczyć pieniądze od rodziny czy przyjaciół, ale i takie rozwiązanie często ma wiele minusów. Najczęściej bardzo mocno psuje relacje. Możemy również wybrać kredyt na swoją działalność. Bank chętnie pożyczy nam brakująca kwotę. Oczywiście, aby uzyskać kredyt na rozwój firmy musimy spełniać określone przez bank wymagania. Mamy również opcje pożyczki pozabankowej. To droższe, ale łatwiejsze do uzyskania finansowanie dla firm.

Gdzie szukać finansowania dla firm?

Tak jak pisaliśmy wyżej, możemy wybrać pożyczkę od rodziny czy przyjaciół, o ile znajdzie się ktoś chętny nam pożyczyć potrzebną kwotę. Z rodziną najlepiej wychodzi się jednak na zdjęciach, a pożyczanie od rodziny dla wielu przedsiębiorców kończyło się absolutną porażką. Możemy również szukać innych prywatnych pożyczkodawców, ale takie pożyczki są bardzo drogie i zdecydowanie niekorzystne. Na rynku dalej nie brakuje również oszustów, którzy chcą od nas wyłudzić dane, czy w inny sposób zadziałać na naszą niekorzyść. My polecamy w zasadzie dwa rozwiązania. Kredyt w renomowanym banku to pierwsza możliwość. Druga sprawa, nieco droższa, ale często popularna opcja to wspomniana wcześniej pożyczka pozabankowa. Tutaj warto jednak dokładnie sprawdzić firmę, która ma zamiar udzielić nam pożyczki.

 

Kredyt w banku czy pożyczka pozabankowa?

Wiemy już, że powinniśmy zastanowić się między kredytem lub pożyczką leasingową, zamiast pożyczać pieniądze po znajomych. Pomyślmy jednak co będzie lepsze dla naszej konkretnej sytuacji. Pożyczka czy kredyt w banku? Obie formy finansowania mają zarówno plusy jak i minusy. My polecamy standardowe kredyty, gdyż są one po prostu tańsze i bardziej przejrzyste. Mimo wymogów zabezpieczenia kredytów, to są one w większym stopniu bezpieczne. Instytucje bankowe podlegają pod KNF, przez oferty kredytowe muszą spełniać wymagane przez nadzór warunki. Skorzystanie z banku jest również o wiele szybsze, gdyż każda firma prowadzić rachunek bankowy. Możemy oczywiście wybrać kredyt w swoim banku, inna ciekawa opcja to porównywarka kredytów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.