Efinance

Wszystko o finansach, kredytach i leasingu

Finansowanie Informacje Kredyt Leasing

Finansowanie zakupów środków trwałych dla firm

Praktycznie każda firm potrzebuje dodatkowych źródeł finansowania. Pieniądze często przeznaczamy na rozwój lub aktualne koszty prowadzenia działalności. Jakie mamy możliwości pozyskania dodatkowych funduszy w przypadku zakupów środków trwałych dla firm?

Dofinansowanie dla firm

Obecnie mamy do dyspozycji wiele form różnego rodzaju dofinansowań. Począwszy od dofinansowania na samo założenie działalności, utworzenia miejsc pracy jak i rozwój firmy. Jeśli uda nam się skorzystać z opcji i zakwalifikować do jednego z projektów unijnych to możemy liczyć na dodatkowe środki. Dofinansowanie to dobre i często bezwrotne źródło uzyskania funduszy. Minusem ubiegania się o dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej są bezwątpienia formalności oraz organiczne miejsca jak i ograniczenia czasu trwania poszczególnych projektów.

Kredyt dla firm

Kredyty obrotowe dla firm są bardzo często wykorzystywane przez wiele działalności. Możemy również skorzystać z kredytu na zakupu konkretnego środka trwałego. Wiele banków ma w ofercie specjalne kredyty samochodowe dla firm. Jako nowa firma mamy do dyspozycji kredytu pod zastaw posiadanych prywatnych nieruchomości. Skorzystanie z kredytu napewno pozwoli naszej firmie na rozwój i zakup odpowiednich środków trwałych. W kredycie kupimy również maszyny i sprzęt czy nawet oprogramowanie. Kredyty dla firm mają również swoje minusy. Istotnym minusem jest problem ze zdolnością kredytową, aby uzyskać kredyt musimy spełniać wiele wymagań banków. Jeśli jednak nasza firma funkcjonuje na rynku odpowiednio długo, wykazuje odpowiednie obroty to możemy wybrać tą formę finansowania na zakup środków trwałych dla swojej firmy.

Pożyczka pozabankowa 

Pożyczka to forma finansowania pokrewna kredytowi. Pożyczki często oferowane są przez firmy i instytucje pozabankowe. Takie podmioty o wiele chętniej udzielą nam finansowania niż banki, jednakże naliczając sobie odpowiednio zwiększoną marże. Pożyczki pozabankowe nie są wiec tanim rozwiązaniem. Wiele firm I przedsiębiorstw decyduje się jednak na skorzystanie z pożyczki, gdyż jest to jedna z łatwiejszych do uzyskania form finansowania dla firm. 

Leasing operacyjny i finansowy

Jedną z najlepszych pod wieloma względami form finansowania zakupu środków trwałych dla firm jest zdecydowanie leasing. Zarówno leasing operacyjny jak i leasing finansowy będą dobrym rozwiązaniem, a to jaki będzie lepszy zależy od potrzeb danej firmy. Dużo częściej firmy korzystają z leasingu operacyjnego. W tym finansowaniu mamy sporo plusów. Procedury śą zwykle szybkie i proste. Na przedmioty, które są popularno zbywalne leasingodawcy mają również specjalną ofertę z niską marżą. Sprawa tyczy się głównie samochodów i maszyn. Skorzystać z leasingu operacyjnego może praktycznie każdy. W ramach leasingu zakupimy przedmioty zarówno nowe jak i używane. Dla niektórych minusem będzie własność przedmiotu. Leasingodawca, czyli firma która udziela nam leasingu, pozostaje właścicielem leasingowanego przedmiotu, aż do wykupu go przez naszą firmę – leasingobiorcę. Jest to dobre zabezpieczenie, gdyż w razie braku bieżących opłat właściciel może w łatwy sposób odebrać swój sprzęt. Zakładając jednak regularne płatności nie powinniśmy się tego obawiać. Możemy korzystać ze przedmiotu leasingu do rozwoju naszej firmy płacąc niewielką ratę miesięczną, a później wykupić go za wcześniej ustaloną kwotę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.