Efinance

Wszystko o finansach, kredytach i leasingu

Finansowanie Informacje Leasing

Jak działa dobra porównywarka leasingowa?

Profesjonalna porównywarka leasingowa to doskonałe narzędzie, ułatwiające osobom starającym się o leasing podjęcie decyzji o tym, jaką firmę wybrać i która oferta będzie dla nich najbardziej korzystna. Aktualnie na polskim rynku są setki ciekawych ofert leasingowych i różnią się one między sobą zarówno firmą, bankiem czy instytucją, jaka ich udziela, jak i oprocentowaniem, zasadami bezpieczeństwa czy zastawami. Przemyślany wybór jest wiec tutaj absolutną podstawą, a żeby decyzji dokonać rozsądnie, dobrze jest najpierw porównać różne możliwości.

Porównywarka leasingowa może działać na różne sposoby, ale najważniejsze z nich są dwa. W pierwszym, znajdujemy online gotową stronę internetową, na której zestawione są od razu różne opcje leasingowe. Im więcej opcji będzie w takim porównaniu, tym szybciej zauważymy istotne różnice między poszczególnymi leasingami. Za minimum przyjmuje się 5-10 ofert od różnych leasingodawców, ale jeśli uda nam się znaleźć bardziej rozbudowane porównania, to warto z nich skorzystać. Pamiętajmy też o wnikliwej analizie: koszty leasingu, oprocentowanie, dodatkowe opłaty, kary za opóźnienia, haczyki i mały druczek, to wszystko może z czasem przyprawić nas o ból głowy, dlatego warto wiedzieć wcześniej.

Drugim sposobem zaraz po skorzystaniu z gotowych zestawień leasingu w internecie, jest dedykowana, czy może raczej spersonalizowana porównywarka leasingowa. Jak to działa? Znajdujemy w wyszukiwarce firmy, które są swojego rodzaju pośrednikami w leasingu i które na życzenie klientów wyszukują dla nich najlepsze oferty i porównują te aktualne tak, by dobrać najlepiej dopasowany do potrzeb leasing. Firmy te dostarczają gotowe zestawienie np. kilkudziesięciu wariantów leasingowych z banków i firm pozabankowych, zaznaczając ich korzyści, wady i podpowiadając, która z opcji może być najlepsza. Takie porównanie leasingu sprawdzi się szczególnie wówczas, gdy chcemy kupić większy pojazd, specjalistyczną maszynę budowlaną albo cała flotę nowych maszyn, biorąc je w leasing.